Poduszka ortopedyczna jest jednym z obowiązkowych elementów w twojej sypialni. Podpierając się poduszkami, ustawiasz swój kręgosłup i głowę w prawidłowy sposób, by zapewnić sobie odpowiednie wsparcie i ułożenie. Niewłaściwe spanie przez długi czas obciąża nasze nogi, plecy i szyję. W tym miejscu z pomocą przychodzi poduszka ortopedyczna. Pozwala ona na prawidłową pozycję podczas spania, odciążając w skuteczny sposób kręgosłup.

Poduszka ortopedyczna do spania

Pomyśl o tym, że spędzasz 8 godzin dziennie na spaniu. Jak ważne jest, by mieć poduszkę, która będzie odpowiadała Twoim potrzebom? Dobry sen redukuje stres i przywraca energię. Tylko wysokiej jakości poduszka sprawi, że Twoja głowa doświadczy uczucia nieważkości, co pomoże Ci pozbyć się codziennego zmęczenia. Wyjątkowość poduszki polega na jej kształcie. Jest ona specjalnie zaprojektowana, aby zaspokoić większość indywidualnych potrzeb i poprawić ułożenie kręgosłupa. Daje niezawodne wsparcie dla szyi, głowy, kręgosłupa, pleców i ramion. Pokrowiec na poduszkę łatwo się zmienia dzięki prostym rzepom – co umożliwia pranie pokrowca przy jednoczesnym zachowaniu czystości piankowego rdzenia.

Czy poduszka ortopedyczne może zmienić Twoje życie?

To właśnie zrobi poduszka ortopedyczna! Rewolucyjny projekt tej wygodnej, ergonomicznej poduszki zapewnia skuteczne wsparcie dla tego ważnego odcinka szyjnego kręgosłupa. Dzięki twardemu wypełnieniu w określonej części obrysu poduszki w kształcie klina, szybko dostosujesz się do jej unikalnego kształtu. Podparcie i komfort są zapewnione nawet wtedy, gdy śpisz na boku lub na plecach.

Poduszki ortopedyczne – jaki rodzaj wybrać?

Nie jest tak łatwo znaleźć najbardziej odpowiednią poduszkę, ponieważ istnieje ogromna różnorodność poduszek i nie każdy model będzie pasował użytkownikom o różnych rozmiarach. Ogromny wybór poduszek ortopedycznych do spania: https://www.valde.pl/poduszki-ortopedyczne/do-spania/. Kupno poduszki ortopedycznej to bardzo trudny wybór. Zastosowanie poduszki, jak i jej wewnętrzne wypełnienie, zależy tylko i wyłącznie od naszego własnego ciała. Ostatecznie więc możemy wybrać dla siebie w zależności od naszych potrzeb i preferencji materiały, z których poduszki są wykonane.

Kształt głowy wymaga określonej pozycji do spania, która ułatwi przepływ krwi w mózgu, utrzyma elastyczność mięśni twarzy i zapobiegnie mechanicznemu obciążeniu stawów i kręgów. Konsekwencje nieposiadania wystarczająco wygodnego materaca są różne, ale zawsze negatywne. Niektóre naprawdę fajne funkcje, takie jak dołączona poduszka pod szyję, zapewniają niezwykłe wsparcie dla odcinka szyjnego. Coraz częstszym problemem przy dłuższym przebywaniu w łóżku jest drętwienie i bolesność rąk lub nóg. Zdecydowanie się na poduszkę ortopedyczną jest jedną z najlepszych decyzji, jakie możemy podjąć dla naszego zdrowia.

Dobra poduszka jest kluczowym elementem, który pomoże ci dobrze spać i wstawać rano bez bólu. Poziom komfortu zależy od rodzaju Twojej poduszki i jej pokrowca. Zwróć uwagę na materiał, z którego wykonana jest poszewka, ponieważ może on źle wpływać na Twoją skórę, jeśli nie jest przyjemny w dotyku. Poza tym musisz zwrócić uwagę na wypełnienie poduszki. Jeśli twój typ ciała wymaga większego podparcia głowy i szyi podczas snu, wybierz poduszkę, która ma więcej wypełnienia niż ta, której używają osoby o drobnej budowie ciała.

Wysokość poduszki ortopedycznej oraz jej grubość

Aby wybrać odpowiednią poduszkę, powinniśmy wziąć pod uwagę naszą pozycję podczas snu. Następnie możemy wybrać grubość poduszki. Osoby o większej masie ciała potrzebują grubszej poduszki niż osoby o mniejszej masie ciała. Następnie osoby śpiące na boku muszą wybrać poduszkę pod kark, która jest nachylona, by wspierać krzywiznę szyi. Po ustaleniu wysokości barków możemy stwierdzić, jak gruba poduszka ortopedyczna jest potrzebna.

Poduszka ortopedyczna może skutecznie zmniejszyć dyskomfort związany ze spaniem na plecach poprzez regulację krzywizny szyjnej, odciążając twój kark i ramiona. Może również zredukować chrapanie i bezdech senny. Specjalna, wysokiej jakości pianka z pamięcią dopasowuje się do Twojej głowy, szyi i ramion, zapewniając równomierne rozłożenie ciężaru ciała. Konstrukcja jest tak wyprofilowana, aby idealnie dopasować się do Twojego ciała i utrzymać Cię w równowadze przez całą noc.

Poduszka ortopedyczna skoryguje pozycję w trakcie snu

Poduszka ortopedyczna, która jest zaprojektowana tak, by twoje ciało podczas snu pozostawało w pozycji pionowej, sprzyja dobrej postawie i pomaga powstrzymać chrapanie.

Spanie na plecach osłabia nawet najlepsze systemy łóżkowe: głowa zapada się w materac, a drogi oddechowe do dolnej części płuc są ograniczone. Ponadto taka pozycja powoduje nacisk na nasze kręgi szyjne, części rdzenia kręgowego, gardło i przełyk.

Poduszka ortopedyczna może być używana na dwa sposoby dla optymalnego wsparcia. Może być umieszczona z tyłu głowy, aby podpierać ją symetrycznie lub – jeśli potrzebne jest większe wsparcie – może być umieszczona pod szyją tak, aby tylna część znajdowała się wyżej niż przednia.

Dla tych, którzy wolą spać na plecach, eksperci zalecają wybór bardziej miękkiej poduszki, która będzie lepsza dla zachowania naturalnej krzywizny kręgosłupa szyjnego.

Poduszka rehabilitacyjna – co to jest?

Poduszka rehabilitacyjna zapobiega bólowi szyi i dyskomfortowi, podtrzymując głowę w wygodnej pozycji. Idealnie byłoby, gdyby dolna strona poduszki znajdowała się około 2 cale wyżej niż górna. Najlepiej jest kupić poduszkę rehabilitacyjną, która jest specjalnie zaprojektowana na ból szyi, ponieważ zapewnia ona odpowiednie wsparcie.

Poduszka rehabilitacyjna została zaprojektowana zgodnie z biomechaniczną charakterystyką ludzkiego ciała w pozycji leżącej na boku. Odległość między biodrem a ramieniem powinna wynosić 90 stopni. Kiedy spoczywasz w tej pozycji, głowa obraca się na bok, a bark znajduje się nieco wyżej niż głowa.

Specjalna poduszka dla osób śpiących na boku została zaprojektowana tak, by wspierać kręgosłup, zwłaszcza kiedy leżysz na boku. Dzięki swojemu ergonomicznemu kształtowi pomaga pozbyć się napięcia fizycznego i zapobiega bólom szyi, odcinka lędźwiowego i ramion. Ergonomiczny kształt poduszki pozwala na spokojny sen. Tworzy optymalne wsparcie dla prawidłowego ułożenia mięśni głowy, szyi i pleców podczas snu na boku.

Poduszki do spania na boku – najczęściej kupowane poduszki

Kiedy tylko jest to możliwe, śpij na boku. Jest to najzdrowsza pozycja dla naszego ciała. Prostuje kręgosłup, biodra i kolana. Poduszka odgrywa w tym przypadku kluczową rolę. Musi być wystarczająco wysoka, by podtrzymywać górną część ciała i zginać ramiona po bokach. Dobra poduszka nie powinna uciskać części szyi i głowy, powinna być absolutnie miękka i umożliwiać cyrkulację powietrza.