Komórki macierzyste są medycyną XXI wieku, oferują ogromne możliwości terapeutyczne. Udowodniły już swoją skuteczność w leczeniu różnych schorzeń krwi, choroby Alzheimera, Parkinsona itd. Terapia komórkami macierzystymi dotyczy każdego organu i tkanki, które rozwijają się z embrionalnych komórek macierzystych i jest stosowana w leczeniu chorób od chorób serca po ślepotę.

Komórki macierzyste – jak wygląda zabieg pobierania komórek macierzystych?

Jak to działa? Komórki macierzyste są pobierane z tłuszczu pacjenta poprzez innowacyjną procedurę zwaną liposukcją. Następnie są one przechowywane w izolowanym banku pamięci, aby mogły być użyte w razie potrzeby. Komórki są wstrzykiwane w obszar docelowy lub bezpośrednio domięśniowo lub dożylnie, w zależności od choroby i wieku pacjenta. Regeneracja i odbudowa uszkodzonej tkanki komórkowej, spowodowana wypadkami lub chorobami, jest natychmiast aktywowana, generując całkowity i szybki powrót do zdrowia bez uszkadzania innych obszarów optymalnego zdrowia.

Zestaw do Terapii Komórkami Macierzystymi wykorzystuje unikalną technologię, która wzmacnia wewnętrzny potencjał komórek macierzystych do samoodnawiania i różnicowania. Pozwala nam to na ponowne wprowadzenie do organizmu dokładnej liczby komórek macierzystych potrzebnych do terapii. Procedura Izolacji jest stosowana tylko u tych pacjentów, u których w żadnej tkance nie ma resztek zdrowych komórek macierzystych.

Zastosowanie komórek macierzystych

Ludzkie komórki macierzyste są podstawą do tworzenia komórek pełniących ważne funkcje w ludzkim ciele. Zastrzyki z komórek macierzystych pozwalają na wszechstronną regenerację chorych tkanek i ubytków tkankowych. Wykorzystanie komórek macierzystych jest już szeroko stosowane: w leczeniu chorób serca, chorób degeneracyjnych układu nerwowego, rekonstrukcji tkanek uszkodzonych w wyniku procesów autoimmunologicznych, a także w praktyce pediatrycznej.

Przeszczepianie komórek macierzystych jest postrzegane jako jedna z najbardziej obiecujących metod w medycynie. Głównym mechanizmem jej działania jest regeneracja i odbudowa ludzkich tkanek.

Terapia komórkami macierzystymi jest obiecującą medycyną nowej generacji. Ponieważ komórki macierzyste mogą być pobierane bezpośrednio z ciała pacjenta, są one czystsze i bezpieczniejsze niż kontrowersyjne embrionalne komórki macierzyste. Są one następnie przeszczepiane do chorych tkanek, które wymagają regeneracji.

Jedyne zabiegi z użyciem komórek macierzystych zatwierdzone przez władze medyczne do odmładzania skóry i tkanek. Zabiegi z użyciem komórek macierzystych są całkowicie bezpieczne nawet dla alergików i nie mają żadnych skutków ubocznych, ponieważ polegają jedynie na przeniesieniu własnych komórek pacjenta z jednej tkanki do innej, która aktualnie bardziej ich potrzebuje. W rezultacie chore tkanki regenerują się, a proces starzenia się skóry ulega odwróceniu.