Makijaż permanentny to zabieg od lat stosowany w celu poprawy wyglądu. Jest to sztuka, która pozwala na idealne połączenie technik upiększania z najnowocześniejszą technologią. Współczesnym kobietom, które chcą się spełniać zarówno na polu rodzinnym, jak i zawodowym, często brakuje czasu na dbanie o siebie. Makijaż permanentny może ułatwić Ci codzienną pielęgnację urody. Możesz na przykład na stałe uformować brwi w elegancki łuk, nałożyć eyeliner i wiele innych wzorów, od linii włosów po usta, aby stworzyć świeży wygląd każdego dnia.
Makijaż permanentny – co to jest?
Kosmetyka permanentna jest wykonywana od bardzo dawna, najstarsze zmumifikowane ciało kobiety odkryte w 1997 roku wykazuje ślady po tym, jak w zamierzchłej przeszłości zastosowano u niej trwałą regulację brwi i konturówki do ust. Zabieg makijażu permanentnego jest techniką tatuażu kosmetycznego, która wykorzystuje pigment skórny do zmiany koloru skóry, jak również do korekty i/lub wzmocnienia rysów twarzy, w tym brwi, eyelinera czy cieni do powiek.
Makijaż permanentny zapewnia bardzo piękne i całkiem naturalne podkreślenie Twoich rysów. Brwi czy usta mogą być elegancko podkreślone bez konieczności stosowania kosmetyków kolorowych i nienaturalnych, które trzeba nakładać na nowo w ciągu dnia.
Jak długo trwa zabieg makijażu permanentnego?
Zabiegi makijażu permanentnego trwają od 1 do 3 godzin. Sam zabieg polega na wstrzyknięciu w skórę określonych pigmentów i wymaga znieczulenia miejscowego. W większości przypadków następnego dnia pojawia się opuchlizna, która zwykle zmniejsza się w ciągu tygodnia. Aby nadać swojemu nowemu wyglądowi ostateczne wykończenie, najlepiej zastosować bogaty krem odżywiający skórę i chroniący ją przed zarazkami i warunkami atmosferycznymi. Przy odpowiedniej pielęgnacji i konserwacji powinien wytrzymać 1-3 lat.
Makijaż permanentny wykonywany np. w Pracowni Urody w Poznaniu ma większe szanse na dłuższe utrzymanie się na twarzy i w okolicach oczu niż na innych częściach ciała. Skóra w tym miejscu jest cieńsza, co pozwala pigmentowi łatwiej dotrzeć do skóry właściwej (warstwy środkowej) i tam pozostać.
Jakość rezultatu zabiegu makijażu permanentnego zależy od wielu czynników. Jednym z najbardziej krytycznych jest właściwa pielęgnacja. Dlatego przestrzeganie kilku zaleceń pomoże osiągnąć najlepszy możliwy rezultat zabiegu. Osoba wykonująca zabieg wskaże, jaki rodzaj pielęgnacji jest potrzebny i jak należy go wykonywać.
Jak dbać o skórę po makijażu permanentnym?
Po zabiegu makijażu permanentnego Twoja skóra może być lekko zaczerwieniona i opuchnięta. Obszar poddany zabiegowi jest wrażliwy i powinien być traktowany delikatnie. Poniższe instrukcje pomogą Ci zadbać o obszar poddany zabiegowi i osiągnąć najlepszy możliwy rezultat zabiegu.
Przeciwwskazania do makijażu permanentnego
Zabieg makijażu permanentnego powinien być wykonywany tylko w licencjonowanych gabinetach estetycznych z użyciem produktów klasy medycznej. Tylko w takich miejscach makijaż permanentny jest postrzegany nie tylko jako makijaż półtrwały, ale jako zabieg estetyczny, który wymaga wysokich kwalifikacji i umiejętności zawodowych.
Delikatne części ciała różnie reagują na tatuaż. Obszar górnej powieki jest jednym z takich miejsc. Dlatego Twój makijaż permanentny może nie dać takiego samego efektu na obu oczach. Dzieje się tak dlatego, że jest on narażony na różne warunki: dłonie, produkty do makijażu, kosmetyki itp.
Zabieg mikropigmentacji ust, brwi i powiek jest bezpieczny, jeśli podejmie się odpowiednie środki ostrożności. Przeciwwskazania obejmują pacjenta, który jest w ciąży, cierpi na cukrzycę, cierpi na zaburzenia krwawienia, cierpi na raka skóry i przeszedł radioterapię na tę okolicę, ma tatuaż na twarzy lub otrzymał zastrzyki z Botoxu (toksyny botulinowej) na twarz. Najważniejszym przeciwwskazaniem jest to, aby pigmenty były wykonane przy użyciu organicznych barwników wyprodukowanych w certyfikowanym zakładzie, w przeciwnym razie mogą zawierać metale ciężkie lub toksyny, które działają drażniąco na skórę, powodują obrzęki
Najnowsze komentarze