Wosk do karoserii to coś więcej niż tylko produkt pielęgnacyjny. Jego odpowiednia aplikacja ma kolosalne znaczenie dla utrzymania czystości przede wszystkim zewnętrznej części auta, ale również wewnątrz. Dobór odpowiedniego preparatu i techniki ma kluczowe znaczenie w efekcie końcowym woskowania samochodu.

Wosk samochodowy – po co go używać?

Wosk samochodowy to skuteczne środki do pielęgnacji lakieru pozwalające usunąć lakierowy brud i nieprzyjemny efekt „kropek”. Po wosku, twoje auto pozostanie świeże, gładkie i odświeżone. Wosk samochodowy to materiał, który chroni powierzchnię lakieru przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz innymi czynnikami zewnętrznymi. Wosk samochodowy na polskim rynku jest dostępny w nowoczesnych pojemnościach, nowe technologie pozwalają sprowadzać go także w małych naczyniach.

Jeśli chodzi o najlepszy wosk samochodowy, łatwo jest się zgubić w morzu produktów. Niektóre z nich obiecują śnieżne lśnienie, podczas gdy inne obiecują księżyc. Po przetestowaniu dziesiątek polskich wosków samochodowych zawęziliśmy naszą listę do trzech produktów, które wyróżniały się z tłumu. Jakie są te trzy woski? Jak wypadły w naszych testach? Aby odpowiedzieć na te pytania czytaj dalej.