‍Szafy przesuwne z lustrami to świetny sposób na zyskanie dodatkowego miejsca do przechowywania w sypialni. Mogą być wbudowane w ścianę, wewnątrz szafy lub nawet szafy typu walk-in. W każdym przypadku będziesz musiał dokonać pomiarów i wybrać odpowiednie drzwi przesuwne do swojego pokoju. Pierwszym krokiem jest upewnienie się, że ściana, na której instalujesz szafę z lustrem jest wystarczająco mocna, aby utrzymać ciężar drzwi przesuwnych. Nie chcesz, aby po instalacji zapadła się lub zwiotczała! Sprawdź nasz artykuł „Jak zmierzyć dla nowej szafy”, jeśli potrzebujesz pomocy w mierzeniu swojej przestrzeni. Teraz zacznijmy od wyboru szafy z lustrem przesuwnym.

Ile kosztuje szafa na ubrania?

To naprawdę zależy od wielkości, materiału i jakości produktu, który wybierzesz. Szafa na płaszcze z drzwiami przesuwnymi kosztuje od 250 do 1000 dolarów, natomiast lustrzana szafa typu walk-in może kosztować od 800 do 10 000 dolarów. Możesz znaleźć obniżone ceny, jeśli rozejrzysz się i będziesz miał oko na sprzedaż. Możesz nawet zapytać, czy sprzedawca oferuje jakiekolwiek zniżki dla zamówień zbiorczych. Jeśli szukasz kupić używane lub z drugiej ręki, oczekiwać, aby zapłacić znacznie mniej – około 50 dolarów – 200 dolarów w zależności od jakości i wielkości szafy, ale należy pamiętać, że nie będzie miał żadnych gwarancji i może być trudno znaleźć części zamienne, jeśli coś się zepsuje.

Jaki jest koszt niestandardowej szafy?

Niestandardowe szafy zaczynają się od około $800 dla podstawowej małej szafy, ale możesz spodziewać się zapłacić $3,000 – $4,000+ dla szafy typu walk-in. Jeśli budujesz niestandardową szafę, weź pomiary ostrożnie i upewnij się, że masz wystarczająco dużo miejsca dla większych przedmiotów, takich jak standardowej wielkości łóżko.

Jak zrobić swoją własną szafę?

Budowanie niestandardowej szafy samodzielnie może wydawać się łatwym i opłacalnym sposobem na uaktualnienie swojej sypialni, ale może to być bardzo trudne. Jeśli nie masz doświadczenia w budowaniu drewna, możesz chcieć iść z gotową szafą zamiast. Jeśli naprawdę chcesz iść do przodu z projektem do-it-yourself, zalecamy, aby dowiedzieć się, jak zbudować szafę diy drewna. W ten sposób możesz zbudować idealną niestandardową szafę dla swojej sypialni i zaoszczędzić pieniądze w procesie. Jedyny tricky część jest upewniał się że drewno jest silny dosyć trzymać up twój rzeczy. Ty także potrzebujesz zatrudniać elektryka instalować światła w szafie.

Jakie szafy polecasz?

Jeśli szukasz gotowej szafy, wybierz lustrzane drzwi przesuwne lub drewniane drzwi z lustrzanym wykończeniem. Jeśli Twój budżet na to pozwala, możesz również wybrać drewniane drzwi przesuwne ze szklanym panelem. Możesz również zbudować własną niestandardową szafę z drewna, płyty wiórowej lub sklejki. Jeśli zdecydujesz się iść tą drogą, upewnij się, że używasz co najmniej 2×4 stadniny, aby wspierać ciężar drzwi przesuwnych. Zalecamy dodanie gumowej uszczelki wokół krawędzi drzwi, aby zapobiec utknięciu przedmiotów i uszkodzeniu drzwi. Można również dodać poręcz, aby ułatwić przesunięcie otworzyć drzwi.

Jaka szafa do małej sypialni?

Dla małej sypialni, wolnostojąca szafa jest jedną z najlepszych opcji. Ten typ szafy jest zarówno niedrogi, jak i oszczędza miejsce, więc bez problemu zmieścisz go w małej sypialni. Istnieje wiele różnych typów wolnostojących szaf dostępnych, w tym lustrzane szafy z drzwiami przesuwnymi, drewniane szafy z drzwiami przesuwnymi i szafy montowane na ścianie. W zależności od tego, jaki rodzaj szafy wybierzesz, możesz zmieścić wiele przedmiotów w małej sypialni, nie martwiąc się o przestrzeń. Jeśli masz wystarczająco dużo miejsca na garderobę, to zawsze lepiej iść z niestandardową szafą. Z niestandardową szafą, możesz zmieścić wszystko, czego potrzebujesz w sypialni i mieć miejsce pozostawione dla innych elementów, takich jak kącik do czytania, półka na książki w sypialni lub stacja robocza.

Jak samodzielnie zbudować niszę szafy?

Budowanie lustrzanej lub drewnianej niszy szafy jest o wiele łatwiejsze niż budowanie pełnej szafy. Jeśli twój pokój ma wystarczająco dużo miejsca na szafę typu walk-in, zalecamy, abyś poszedł na to. Jeśli nie, budowa niszy jest świetną alternatywą. Budowanie niszy szafy jest naprawdę łatwe, ale będziesz musiał upewnić się, że ściana jest wystarczająco silna, aby utrzymać ciężar lustra. Możesz użyć sklejki lub MDF, aby zrobić niszę, lub jeśli masz trochę więcej pieniędzy do wydania, możesz iść z gotową lustrzaną niszą szafy. Budowanie niszy jest bardzo proste, ale przed rozpoczęciem projektu upewnij się, że masz wszystko, czego potrzebujesz. Sprawdź nasz artykuł o tym, jak zbudować niszę szafy, aby uzyskać więcej informacji na temat materiałów, narzędzi i technik.

Z czego można zrobić szafę?

Możesz zrobić szafkę z prawie wszystkiego, naprawdę. Główną rzeczą do zapamiętania jest użycie mocnego i trwałego materiału, który będzie trwał przez wiele lat. Drewniana szafka to świetna opcja, ale jeśli chcesz zaoszczędzić trochę pieniędzy, możesz wybrać szafkę z kartonu. Tylko żartuję! Szafka z kartonu rozpadłaby się w mgnieniu oka. Sklejka to kolejna świetna opcja. Jest łatwy w pracy i ma wiele różnych zastosowań – możesz z niego zrobić meble, szafki i wiele więcej. Możesz również użyć MDF – jest to inny rodzaj drewna używany w produkcji szafek. Jest nieco trudniejszy do pracy niż sklejka, ale jest tańszy i również wygląda bardzo podobnie.