Materac to nieodzowny element, który gwarantuje odpoczynek dla naszych stawów oraz całego ciała. Najczęściej w ofertach sklepów internetowych można znaleźć materace piankowe, materace lateksowe oraz materace sprężynowe.

Jak wybrać odpowiedni materac do spania?

Materace i poduszki to niezbędne akcesoria do wygodnego i zdrowego życia. Stanowią one podstawę lepszego i przede wszystkim zdrowszego snu. Wybierając materac czy stelaż do swego łózka należy brać pod uwagę rodzaj choroby jaką się przebyło. Przykładem jest artretyzm, który wymaga innych rozwiązań w zakresie substancji i twardości materaca, niż ten po przebytym zawału serca lub cukrzycy. Zdrowy sen to podstawa. Dobierając odpowiedni materac, musimy brać pod uwagę jej właściwości. Szukamy dla nas najlepszego materaca i myślimy o takiego, który będzie wspomagał nasze zdrowie.

Materace z pianką memory – pianka z pamięcią kształtu

Nowe kolekcje materacy zostały opracowane na podstawie wyników badań i testów, mają na celu stworzenie najlepszej jakości produktów dostosowanych do potrzeb różnych grup odbiorców. Specjalnie wykonane mieszanki pianki dostosowują się do ciała użytkownika czyli niejako zapamiętują kształt ciała. Materace z pamięcią kształtu polecane są osobom, które potrzebują solidnego i wygodnego rodzaju materaca do spania po ciężkim dniu zawodowym lub po ciężkim treningu siłowym. Aby uniknąć sytuacji, w której sam zakup materaca okazałby się być niepotrzebnym dodatkiem do łóżka czy sofy, warto wcześniej zastanowić się, dla jakiego użytkownika go wybieramy. Cechy odpowiedniego materaca to przede wszystkim jego twardość i sprężystość.

Materace lateksowe

Materace lateksowe zawierają w sobie lateks, który jest znany ze swoich właściwości antybakteryjnych i antygrzybicznych. Lateks jest bardzo wytrzymały i niezwykle miękki. Materace lateksowe cechują się dużą sprężystością oraz wysokim komfortem podczas snu. Podczas produkcji materacy wykorzystywane są najwyższej jakości lateks oraz naturalne mleczko kauczukowe, co zapewnia im odporność na odkształcenia. Materace lateksowe to niezwykle uniwersalna propozycja, która doskonale sprawdzi się zarówno w domu, jak i w hotelu, przy wyjeździe na weekend do miejscowości uzdrowiskowej oraz w sypialni u malucha.

Materace ortopedyczne – materace medyczne i rehabilitacyjne

Materace ortopedyczne wreszcie znalazły swoje miejsce na rynku. Od lat szukają je wszyscy, którzy cierpią na przewlekłe bóle pleców lub są posiadaczami poduszek ortopedycznych w nietypowej budowie. Dobór właściwego materaca ortopedycznego pozwala na poprawę samopoczucia, odpowiednie usytuowanie organizmu w stosunku do podłoża ma ogromne znaczenie dla prawidłowego rozwoju fizycznego człowieka w okresie dziecięcym i wczesnoszkolnym. Materace ortopedyczne, dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii typowo leczniczych, posiadają niezwykłe układy punktów twardości. Te, zapewniające całemu ciału optymalne podparcie i wygodne usytuowanie. Materace medyczne zapewniają relaksujący sen.