Nowoczesne, bezpieczne i przyjazne środowisku drzwi zewnętrzne, pochodzące od najlepszych dostawców oferują opcjonalny system izolacji cieplnej. Okna i drzwi zewnętrzne są najbardziej widoczną częścią budynku. Nie da się wykluczyć, że dla Twoich gości odwiedzających dom spodobają przede wszystkim te elementy. W związku z tym powinno się je kompleksowo przemyśleć ich zakup, by kupić dobre drzwi zewnętrze.

Jakie drzwi zewnętrzne wybrać?

Drzwi zewnętrzne to ważny element budynku, który będzie się prezentował przez niemal wszystkie sezony. Żeby oczarować wszystkich na długo, powinny być odpowiednio dobrane zwracając uwagę nawet na najmniejszy szczegół w specyfikacji drzwi. Drzwi wejściowe to podstawa. Nie tylko doskonale chronią wnętrze domu przed zimnem oraz minimalizują straty ciepła, ale także nadają domowi styl i piękny wygląd od samego progu.

Drzwi wejściowe zewnętrzne to solidne i estetycznie wykonane ogólnodostępne drzwi stalowe, które chronią Twoje mieszkanie. Są odporne na warunki atmosferyczne, a także staranne wykonanie gwarantuje ich wytrzymałość na przyszłość. Drzwi zewnętrzne stanowią ochronę przed wszelkimi drapieżnikami, a także przed wnikaniem szkodliwych warunków atmosferycznych (dymu papierosowego, pyłu itp.).

W ofertach wielu producentów drzwi wyszukasz kompleksową propozycję drzwi zewnętrznych, szeroką gamę wielkości i designu. Znajdziesz tam także ich nowoczesne odmiany jak: drzwi drewniane i aluminiowe. Drzwi wejściowe zapewniają bezpieczeństwo oraz osłony przed hałasem. Wszystko to ma duże znaczenie w budownictwie wielorodzinnym. Jeśli jesteś właścicielem domu bliźniaczego, lub mieszkania w bloku z pewnością powinieneś zainwestować w drzwi dźwiękochłonne. Bez względu na to, czy szukasz płaskich drzwi zewnętrznych, panelowych, przesuwnych czy też okien – wiemy, że jesteś w stanie dokonać świetnego zakupu.

Drzwi zewnętrzne metalowe

Estetyczne i skuteczne, drzwi zewnętrzne metalowe sprawią że Twój dom będzie się prezentował oraz prezentował się naprawdę estetycznie. Drzwi techniczne, to drzwi które zapewnią Ci bezpieczeństwo i funkcjonalność, jeśli chodzi o ich właściwości izolacyjne. Zaprojektowane tak, by zmaksymalizować gwarancję szczelności budynku. Nie jest łatwo przekonać się, czy drzwi wejściowe spełniają te wymagania. Czasem i najlepsze drzwi po poznaniu ich parametrów nierzadko okazują się zwyczajnymi klapami made in China. Odradzam szukanie odpowiedzi w internecie. Wybór drzwi wejściowych oparty jest nie tylko na kosztach. Kiedy zaczynamy myśleć o ich zakupie, warto wziąć pod uwagę kilka innych aspektów: estetykę, funkcjonalność, trwałość czy bezpieczeństwo. Drzwi zewnętrzne, jak to ich nazwa wskazuje, służą do oddzielania stref wejściowych. Warto w nie zainwestować tak, by chronić przed chłodem latem i zimnem, ale równocześnie by hamowały dźwięki powodowane przez użytkowników budynku i jego otoczenie.

Drzwi zewnętrzne stalowe są grubsze niż drzwi drewniane. Mają też lepszą izolacyjność termiczną, dzięki czemu wnoszą dodatkowy wkład w ograniczanie ubytków ciepła z budynku. Zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami powinny też mieć współczynnik przenikania ciepła U < 1,7 W/(m²•K). Orientacja elewacji budynku, grubość wymaganej izolacji oraz ich nachylenie, wpływają na dobór i położenie otworów zamkowych w drzwiach. Jest to istotne pod kątem bezpieczeństwa w sytuacjach huraganowych czy powodziowych. Wybierając drzwi zewnętrzne, wybierz takie, które idealnie pasują do danej aranżacji. Zwróć uwagę na współczynnik Rw, który określa izolacyjność akustyczną. Im jest on wyższy (30- 35 dB), tym lepsze własności tłumienia dźwięku.

W zależności od standardów budowlanych w Polsce, można wyróżnić sześć klas odporności na włamanie. I tak w najniższej klasie są drzwi RC 1, a najwyższej RC6.

Zewnętrzne drzwi wykonane są z drewnianych lub metalowych profili w zależności od modelu, metalowych kotew i profilowanej blachy stalowej. To wszystko układa się na podstawie ramy lub prowadzonych na nią elementów profilowanych.

Wypełnione styropianem drzwi stalowe mają większą wytrzymałość i są mniej narażone na zniszczenie. Z kolei uszkodzone skrzydła PVC łatwo naprawić. Wybierając między drzwiami stalowymi a PVC, musimy zdawać sobie sprawę z naszych odmiennych wymagań i potrzeb. Stalowe drzwi mogą być znacznie cięższe i trudniej je otworzyć, niż te wykonane z PVC.