Drake jest uznanym producentem unikalnych alkoholi rzemieślniczych oraz importerem win gronowych i kawy klasy premium. Drake to obecnie jeden z najbardziej znanych producentów napojów rzemieślniczych w Polsce. Jego produkty są niezwykłe i oryginalne. Każda butelka reprezentuje kawałek tradycji kraju. Świeże owoce z sadów i pól, smak czystej natury sprawiają, że każdy trunek jest wyjątkowy.

Okowita – staropolski napój alkoholowy

Produkcja okowit była rozwijana i opanowywana przez setki lat dzięki ciężkiej pracy i umiejętnościom. Zarówno wódki owocowe jak i zbożowe od dawna zajmują szczególne miejsce w polskiej kulturze, a zwłaszcza na polskiej wsi.

Okowita to czysty smak i aromat. Mieszanki są niedozwolone. Nie dodaje się do niego ani aromatów, ani cukru. Zdaniem ekspertów, okowita OVII oferowana przez Drake’a to „skoncentrowany owoc w designerskiej butelce”.

Dobre rzeczy przychodzą do tych, którzy czekają. Poświęć czas na delektowanie się mocnym napojem z polskich owoców.

„Trudna droga” – tak nazywamy drogę, którą podążali nasi przodkowie, gdy produkowali pierwsze napoje alkoholowe. Na długo przed masową produkcją, rzemieślnicy wytwarzali spirytus we własnych domach, byli lokalnymi bohaterami i przekazywali swoje rzemiosło z pokolenia na pokolenie. Spirytus, lub jak to się dzisiaj określa – wódka, był uważany za jedno z najcenniejszych źródeł dochodu i integralną część codziennego życia. Kierowana tą pasją, firma Drake postanowiła przywrócić te tradycje, aby podzielić się nimi z klientami. Butelka okowity jest produkowana tradycyjnymi metodami (tzw. „hard way”), jest to skoncentrowany owoc w designerskiej butelce.

Jeśli szukasz napoju alkoholowego premium, który jest trudny do opisania, to nie szukaj dalej niż OVII Spirit. Choć z wyglądu przypomina wódkę, okowita ma swój własny, niepowtarzalny smak, który wytwarzany jest ręcznie z owoców i warzyw. Warto zaznaczyć, że używany jest tylko jeden rodzaj bazy.

Historia alkoholi

Pierwsze wzmianki o alkoholu i jego zastosowaniach pochodzą już z okresu neolitu. Na przykład 4 tys. lat p.n.e. Sumerowie używali go jako środka znieczulającego. Z piwem zaznajomiona była cywilizacja egipska. Nauczyli się warzenia piwa od Mezopotamczyków. Egipcjanie używali piwa w procesie składania ofiar rytualnych, w przedstawieniach religijnych oraz w codziennym użyciu. Chicha to kolejny bardzo stary napój alkoholowy pochodzący z Ameryki Środkowej, którego początki sięgają ponad 3 tysięcy lat wstecz. Amerykańscy Indianie również polubili ten napój do tego stopnia, że używali go ze względu na jego pobudzające działanie nie tylko podczas ceremonii, ale również jako lekarstwo.

Historia alkoholu sięga IV tysiąclecia przed naszą erą. Napoje alkoholowe były używane jako napój oraz w rytuałach religijnych i medyczno-magicznych. Najwcześniejsze dowody na produkcję wina pochodzą z Gruzji i Iranu, natomiast najwcześniejsze dowody na produkcję piwa pochodzą z Mezopotamii. Niektóre źródła sugerują, że historia alkoholu sięga 8000 r. p.n.e., kiedy to odkryto, że owoce, miód i ziarna zawierają alkohol. Jednak wszystkie te źródła nie są rozstrzygające, ponieważ nie ma żadnych zachowanych pisemnych zapisów o spożyciu alkoholu przez ludzkość wcześniej niż 4000 lat p.n.e.

Historia picia alkoholu nie zawsze była pozytywna, ponieważ czasami wiąże się z nadużywaniem alkoholu. Ale pomimo tej negatywnej strony, ludzie mogą się dobrze bawić podczas picia w sytuacjach społecznych.