‍Laserowe usuwanie włosów to procedura, w której zaawansowany laser jest używany do celowania i niszczenia melaniny w mieszkach włosowych. Proces ten niszczy mieszek włosowy i zapobiega jego odrastaniu przez długi okres czasu (najlepiej do 12 tygodni). To doskonały wybór dla osób, które są zmęczone regularnym goleniem, woskowaniem, wyciskaniem pincet lub wklepywaniem kremów depilacyjnych. Laserowe usuwanie włosów może być drogie i bolesne, ale jeśli poważnie myślisz o pozbyciu się niechcianych włosów z ciała na stałe, to może warto zbadać swoje opcje. Tutaj zbadamy, jak działa depilacja laserowa, metody usuwania włosów i jej skutki uboczne.

Czy laserowa depilacja usuwa włosy na zawsze?

Nie, nie całkowicie. Włosy na Twoim ciele zawsze będą odrastać, niezależnie od tego, jakiej metody depilacji używasz. Jedyna różnica polega na tym, że depilacja laserowa spowalnia proces wzrostu włosów na Twoim ciele. Efekty depilacji laserowej są długotrwałe. Ale zależą one od różnych czynników, takich jak rodzaj lasera, który otrzymujesz, rodzaj i kolor Twojej skóry oraz obszar ciała, który leczysz. Ciemniejsze typy skóry będą miały redukcję włosów, która trwa dłużej niż u osób o jaśniejszych odcieniach skóry. Obszary takie jak twarz i pachy zazwyczaj osiągają najlepsze rezultaty, zwłaszcza u osób o ciemniejszej skórze. Jeśli chodzi o usuwanie włosów, nic nie jest w 100 procentach skuteczne. Jednak laserowe usuwanie włosów jest jedną z najbardziej skutecznych metod dostępnych obecnie. Jeśli jesteś zaangażowany w leczenie i przestrzegać instrukcji po zabiegu, powinieneś zobaczyć dobre wyniki.

Jak długo włosy nie rosną po depilacji laserowej?

Laserowe usuwanie włosów działa poprzez ukierunkowanie na melaninę w mieszku włosowym, która jest odpowiedzialna za pigment włosów. Kiedy laser uderza w mieszek włosowy, uszkadza korzeń włosa i zatrzymuje produkcję melaniny w korzeniu, tym samym zatrzymując wzrost włosów. Efekt depilacji laserowej nie jest trwały, ale jest długotrwały. Według badań, depilacja laserowa może zapobiec wzrostowi włosów przez miesiące, a nawet do roku. Depilacja laserowa działa najlepiej na osoby o jasnym odcieniu skóry, zwłaszcza z jasnobrązowymi lub czarnymi włosami. Nie działa natomiast na osoby o ciemnych odcieniach skóry.

Czy depilacja laserowa może nie działać?

Tak, depilacja laserowa może się nie udać. Jeśli nie jesteś ostrożny w procedurze, możesz nie uzyskać wyników, które chcesz. Oto kilka rzeczy, które mogą spowodować, że depilacja laserowa nie powiedzie się: – Brak wystarczającej ilości włosów – Niewybranie eksperta od depilacji laserowej – Nieprzestrzeganie instrukcji po zabiegu Nie mając wystarczająco dużo włosów – Włosy, które są zbyt krótkie nie dostaje się do wiązki lasera, więc nie są usuwane. Musisz pozwolić laserowi wykonać swoją pracę i mieć wystarczająco dużo włosów, aby to zrobić. Nie wybierając eksperta depilacji laserowej – Ważne jest, aby wybrać eksperta, który ma doświadczenie robi procedurę. Chcesz również upewnić się, że mają najnowsze i najbardziej zaawansowane urządzenia. Nie zadowalaj się tanią procedurą depilacji laserowej. Nie przestrzeganie instrukcji dotyczących opieki po zabiegu – Musisz dokładnie przestrzegać instrukcji dotyczących opieki po zabiegu, aby uzyskać najlepsze wyniki. Jeśli nie, laserowe usuwanie włosów może nie działać w ogóle lub może nie mieć pożądanego efektu.

Dlaczego włosy rosną ponownie po depilacji laserowej?

Mimo że jest to skuteczna metoda usuwania włosów, depilacja laserowa nie jest w 100 procentach trwała i jest ku temu kilka powodów. Po pierwsze, laser zabija mieszek włosowy, ale nie niszczy go całkowicie. Tak więc , gdy włosy rośnie ponownie , mieszek rośnie z powrotem , zbyt. Drugim powodem jest to, że depilacja laserowa może nie być odpowiednia dla Twojego typu skóry. Działa ona tylko na osoby o jasnym odcieniu skóry. Można jednak obejść ten problem, po prostu robiąc kolejną sesję depilacji laserowej. Tym razem będziesz chciała skorzystać z usług profesjonalisty, aby zapewnić sobie najlepsze możliwe rezultaty. Jeśli jesteś zaangażowany w leczenie, możesz spodziewać się dobrych wyników.

Na kogo nie działa depilacja laserowa?

Nie każdy może korzystać z depilacji laserowej. Problem z tą metodą polega na tym, że potrzebujesz określonej ilości włosów, aby móc z niej skorzystać. Jeśli nie masz wystarczającej ilości włosów na swoim ciele, nie możesz użyć tej metody. Laserowe usuwanie włosów jest odpowiednie dla osób z jasnobrązowymi, jasnoblond lub rudymi włosami. Jeśli jesteś osobą o ciemniejszych włosach, nie martw się. Jest wiele innych metod dostępnych dla Ciebie. Jeśli masz jasną skórę, ciemne włosy i interesuje Cię depilacja laserowa, nadal możesz skorzystać z tej metody. Jednak możesz potrzebować więcej niż jednej sesji, aby uzyskać wyniki, które chcesz. Jeśli masz ciemną skórę i jasne włosy, nie będziesz w stanie korzystać z tej metody.

Po jakim czasie widzę rezultaty depilacji laserowej?

To zależy od kilku czynników. Na początek możesz potrzebować więcej niż jednej sesji, aby uzyskać pożądane rezultaty. Również obszar, który poddajesz zabiegowi, będzie miał wpływ na wyniki depilacji laserowej. Jeśli leczysz twarz, możesz zauważyć wyniki o wiele szybciej niż w przypadku leczenia nóg. Ogólnie rzecz biorąc, potrzeba około sześciu do ośmiu tygodni, aby zobaczyć wyniki. W pierwszych tygodniach po zabiegu może wystąpić również swędzenie i podrażnienie. Najlepiej poczekać, aż podrażnienie ustąpi, zanim zaczniesz się ponownie golić.

Jak długo utrzymuje się efekt depilacji laserowej?

Będzie to zależało od kilku czynników. Po pierwsze, rodzaj zabiegu depilacji laserowej, z którego korzystasz, określi, jak długo utrzymują się efekty. Należy jednak pamiętać, że aby włosy nie zniknęły, musisz stosować metodę depilacji laserowej co kilka miesięcy. Nie jest to bowiem jednorazowy zabieg. Jeśli chcesz uzyskać najlepsze wyniki z depilacji laserowej, będziesz musiał utrzymać leczenie w czasie. To nie jest szybkie rozwiązanie, które można zrobić raz, a następnie zapomnieć o usuwaniu włosów na zawsze. Zamiast tego, jest to długoterminowe rozwiązanie problemu niechcianych włosów.

Kiedy golić się przed depilacją laserową?

Tak, należy ogolić się przed zabiegiem depilacji laserowej. Idealnie byłoby ogolić się na trzy do pięciu dni przed zabiegiem. Pozwoli to Twojej skórze uspokoić się i pomoże Ci uzyskać najlepsze możliwe rezultaty zabiegu. Jeśli ogolisz się zbyt blisko zabiegu, maszynka może wlec się po skórze, co zwiększy ryzyko powstania nierówności i wrastających włosków. Poczekaj, aż obszar ten uspokoi się przed zabiegiem laserowym, aby uzyskać jak najlepsze wyniki.

Jak pozbyć się włosów łonowych na zawsze?

Jeśli masz nadzieję pozbyć się włosów łonowych na zawsze, laserowe usuwanie włosów jest najlepszym rozwiązaniem. Należy jednak pamiętać, że jest to bardzo bolesna procedura i że większość ludzi wymaga kilku sesji, aby pozbyć się wszystkich włosów. Możesz również użyć depilatora na swoim obszarze łonowym lub zdecydować się na elektrolizę. Jeśli nie chcesz wydawać pieniędzy na depilację laserową, możesz również spróbować golenia.